Poznaj piękno zabytkowej Oleśnicy

Zwiedzanie

Zapraszamy na niezapomnianą podróż w czasie zwiedzając wszystkie najpiękniejsze zakamarki Bazyliki Mniejszej! Opowiemy Wam historię od czasów Piastów, aż po współczesność. Przechadzając się po wnętrzu kościoła nie tylko opowiemy wspaniałą historię ale zaprosimy także do mauzoleum Wirtembergów, loży książęcej a przede wszystkim do jedynej w Polsce biblioteki łańcuchowej.

Na zwiedzanie Bazyliki Mniejszej w Oleśnicy zapraszamy przez cały rok! Ze względu na panującą pandemię i okres poza wakacyjny, zwiedzanie odbywała się wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Jesteśmy pod telefonem 7 dni w tygodniu do godziny 18:00, polecamy jednak zadzwonić chociaż dzień wcześnie, aby mieć pewność, że zwiedzanie może się odbyć.

Świetnym uzupełnieniem wiedzy jest również spacer po mieście z naszymi przewodnikami. Pokażemy Wam Oleśnicę, jakiej jeszcze nie znacie. Spacery organizujemy dla grup od 5 osób po wcześniejszej rezerwacji. Również w tej kwestii pozostajemy dla Was do dyspozycji przez calutki rok, niezależnie od pory roku.